چه تفاوتی میان پوچ گربه و کنسرو گربه وجود دارد؟

غذای گربه بر سلامتی و طول عمر او تاثیر مستقیمی دارد. گربه‌ها معمولا برای تغذیه از غذاهای خانگی یا تجاری استفاده می‌کنند. کیفیت و استاندارد غذاهای تجاری متفاوت است. در اینجا می‌خواهیم بررسی کنیم که چه تفاوتی میان پوچ گربه و کنسرو گربه وجود دارد. گربه حیوانی گوشت‌خوار است و غذای او ترکیبی از غذای خشک و مرطوب می‌باشد.

پوچ گربه و مشخصات آن

پوچ گربه نوعی غذای تر مانند کنسرو است. پوچ یا سوپ گربه یکی از غذاهای تجاری گربه‌ها محسوب می‌شود. کنسرو و پوچ هر دو غذای مرطوب هستند که گربه‌ها به آن علاقه دارند. پوچ غذای سالمی است که باید در مقدار مناسب برای حیوان خانگی خود استفاده کنید. استفاده از غذا در مقدار کم باعث تضعیف و در مقدار زیاد باعث چاقی حیوان خانگی شما می‌شوند.

انواع مختلف پوچ گربه

پت شاپ‌ها امروزه برندهای مختلفی از پوچ‌ها را به بازار ارائه می‌دهند که طعم‌های متنوعی دارند.

  • گوشت بره
  • گوشت مرغ
  • گوشت گوساله
  • گوشت گاو
  • گوشت اردک
  • گوشت بوقلمون
  • گوشت شترمرغ
  • میگو
  • گوشت خرگوش
  • انواع ماهی

میزان استفاده از غذای پوچ گربه

پوچ گربه در بسته‌های ۷۰، ۸۵ و‌۱۰۰ گرمی به بازار ارائه می‌شوند. گربه‌ها در رژیم غذایی خود به غذای مرطوب نیاز دارند. اما نباید میزان مصرف آن زیاد شود چرا که سلامت گربه را به خطر می‌اندازد. پوچ‌ها سالم‌تر از غذای کنسروی هستند. کنسرو باید حداکثر تا ۴۸ ساعت بعد از باز شدن مصرف شود در غیر این صورت کهنه شده و قابل خوردن نخواهد بود‌.

کنسرو گربه و مشخصات آن

کنسرو نوعی غذای مرطوب است که برای مدت طولانی‌تری قابل نگهداری می‌باشد. در برخی مواقع غذای مرطوب در کنار غذای خشک استفاده می‌شود.
کنسرو گربه کالری کمی دارد. این ویژگی موجب می‌شود تا از حیوان خانگی شما در برابر چاقی محافظت کند.
اگر گربه شما اضافه وزن دارد و می‌خواهید یک رژیم غذایی مناسب برای او انتخاب کنید، کنسرو گربه گزینه مناسبی خواهد بود.

تفاوت میان پوچ گربه و کنسرو گربه

هر دو محصول ترکیب یکسانی دارند اما در موارد جزئی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.
هر دو محصول شامل مقادیر زیادی پروتئین هستند و به شکلی تهیه شده‌اند که مواد مورد نیاز گربه‌ها را تامین کنند.
یکی از تفاوت‌های پوچ گربه و کنسرو‌ گربه شکل ظاهری و مقدار آنها است. کنسرو گربه در قوطی‌های فلزی و به صورت فشرده بسته بندی می‌شوند در حالی که پوچ گربه به صورت کیسه‌های بالشتی و به اندازه یک وعده بسته‌بندی می‌شود.
پوچ گربه و کنسرو گربه هر دو آبکی هستند اما رطوبت پوچ گربه نسبت به کنسرو گربه بیشتر است. از همین رو آب بیشتری را برای بدن گربه فراهم می‌کند. در صورتی که گربه بیمار باشد، برای دوران نقاهت گزینه مناسب‌تری است.
قند و نمک کنسرو گربه نسبت به پوچ گربه کمتر است. پوچ گربه به دلیل داشتن قند و نمک بیشتر طعم بهتری دارد و برای گربه‌های بدغذا لذیذ است.
از لحاظ حجم غذایی، کنسرو حجم بیشتری دارد و می‌توان از آن برای چند وعده استفاده نمود. بعد از استفاده مابقی آن باید در یخچال نگهداری شود. اما پوچ گربه حجم کمتری داشته و برای یک وعده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
باز کردن پوچ گربه نسبت به کنسرو آسان‌تر و بی‌خطرتر است. زیرا کنسرو پس از باز شدن لبه‌های برنده‌ای خواهد داشت که ممکن است به حیوان آسیب وارد کند. بعد از باز کردن کنسرو باید آن را در ظرفی جداگانه ریخت زیرا لبه‌های تیز کنسرو موجب زخمی شدن دهان گربه خواهد شد. بسته‌بندی پوچ را به راحتی می‌توان باز کرد تا گربه به طور مستقیم از بسته بندی غذا بخورد بدون آنکه چیزی به او صدمه وارد کند.
کنسرو‌ها را زمان بیشتری در مقایسه با پوچ می‌توان نگهداری نمود.
همانطور که گفته شد پوچ گربه نسبت به کنسرو گربه آبکی‌تر است و بیشترین حجم آن را مایعات تشکیل می‌دهد. از همین رو پوچ برای گربه‌هایی که عادت به آب خوردن ندارند، مناسب‌تر است. زمانی که پوچ درون سس‌های ژله‌ای قرار می‌گیرد خوشمزه‌ و خوش خوراک‌تر خواهد شد.
یکی از تفاوت‌های پوچ گربه و کنسرو گربه در نوع نگهداری آنها است. پوچ بعد از باز شدن بسته‌بندی باید مصرف شود. در صورتی که کنسرو را می‌توان برای چند وعده غذایی استفاده نمود. اما بعد از باز شدن بسته بندی باید سریعا داخل یخچال قرار داده شود. در صورتی که بیرون از یخچال نگهداری شود، فاسد خواهد شد.
پوچ برخلاف کنسرو برای یک وعده غذایی استفاده می‌شود. بسته بندی پوچ ۱۰۰ گرمی است و به سادگی می‌توان آن را حمل نمود. در صورت سفر و مواردی که دسترسی به یخچال امکان‌پذیر نیست، گزینه مناسبی خواهد بود.
بافت پوچ نرم و آبکی است. گربه‌های بیمار یا گربه‌هایی که دندان ندارند، می‌توانند از آن استفاده کنند.
علاوه بر این پوچ گربه در مقایسه با کنسرو قابل هضم‌تر است و همه گربه‌ها حتی آنهایی که عادت غذایی خوبی ندارند، طعم آن را دوست دارند.
سوپ یا پوچ خوش خوراک است و اغلب صاحبان گربه آن را نسبت به دیگر غذاها ترجیح می‌دهند.