چه عواملی بر هوش سگ ها موثر است؟ کدام سگ ها زود تر یاد میگیرند؟

میزان هوش سگ‌ها با توجه به پارامترهای مختلف، متفاوت است. سن، نوع نژاد، تربیت، غذای سگ، اسباب بازی سگ و … برخی از این پارامترها هستند که بر میزان هوش حیوان خانگی شما تاثیر مستقیم دارند.

عوامل موثر بر هوش سگ‌ها

برخی از نژادهای سگ به دلیل هوش بالای خود شناخته می‌شوند. هوش سگ را می‌توان به روش‌های مختلفی سنجید. آیا سگ شما باهوش است؟ در اینجا برخی از نشانه‌های هوش سگ وجود دارد که به شما در پاسخ به این سوال کمک می‌کند.

  1. آنها به سرعت ترفندها و دستورات را در طول آموزش یاد می‌گیرند

سگی که سریع ترفندها و فرمان‌ها را یاد می‌گیرد، سگ باهوشی است. البته از اهمیت اسباب بازی سگ در یادگیری او نمی‌توان غافل شد. با این حال، این تمام هوش سگ نیست. بسیاری از سگ‌ها دستورات را می‌فهمند و به سادگی تصمیم می‌گیرند که پاسخ ندهند، زیرا چیز دیگری برایشان مناسب‌تر است.

چیز دیگری که نشان دهنده هوش در سگ‌ها است، توانایی یادگیری و تفسیر زمانی است. اگر سگ شما به محض اینکه دیگر برای آن پاداشی ارائه نکردید، دیگر به دستوری که قبلاً با موفقیت انجام می‌داد، پاسخ نمی‌دهد. معمولا آنقدر باهوش است که تشخیص دهد پاسخ دادن به آن فرمان دیگر آنطور که می‌خواهد برایش سودی ندارد.

برخی از باهوش‌ترین نژادهای سگ آنهایی هستند که به سرعت چیزها را می‌گیرند و این اطلاعات را برای مدت طولانی حفظ می‌کنند.

  1. سگ شما مهمانان را می‌شناسد

وقتی سگ شما تنها پس از یک یا دو بار بازدید، مهمان جدیدی را می‌شناسد، می‌تواند نشانه هوش سگ باشد. سلام و احوالپرسی دوستانه نشانه شناخت است، همانطور که سگ شما برای مهمانی که قبلاً با آنها بازی کرده است، اسباب بازی می‌آورد، به خصوص اگر اسباب بازی خاصی باشد که مهمان قبلا استفاده کرده است. البته باید گفت گاهی اوقات این فقط یک تصادف است و نشانه یک سگ اجتماعی است.

اما، همچنین می‌تواند نشان دهنده مهارت‌های حافظه بهتر و حافظه بلند مدت خوب باشد. سگ‌هایی که تمایل دارند افراد و اشیاء جدید را فراموش کنند، حافظه طولانی مدت ضعیف‌تری دارند یا زمانی که هیجان زده می‌شوند بیش از حد حواسشان پرت می‌شود.

اثر غذا بر هوش سگ

والدین سگ‌های خانگی می‌خواهند برای اطمینان از طول عمر و جلوگیری از چاقی، به سگ‌های خود بهترین فرمول‌های غذای سگ را بدهند. ما همچنین توله‌سگ‌ها و سگ‌هایی می‌خواهیم که هوشیار، متمرکز، با آموزش‌دهی آسان و خلق و خوی عالی باشند. غذای سگ، خود برای هوش و سلامتی مطلوب به معنای کاوش در مجموعه عظیمی از غذاهای سگ امروزی است.

بنابراین از کجا می‌دانید کدام فرمول غذای سگ را انتخاب کنید؟ بازار کیبل امروزه انتخاب را برای والدین حیوانات خانگی دشوار می‌کند‌. غذای سگ خود برای هوش و سلامتی مطلوب به معنای تغذیه با فرمول مناسب غذای سگ است و همچنین با دامپزشک خود مشورت کنید که چه چیزی برای سگ شما مفید است.

فرمول‌های کیبل‌های تجاری باید خوش طعم و قابل هضم باشند و از نظر تغذیه‌ای با کیفیت باشند تا همه سگ‌ها را در وزن مناسب نگه دارند و از چاقی جلوگیری کنند. غذای سگ نیز باید به طور خاص برای مرحله صحیح زندگی توله سگ یا سگ بالغ فرموله شود.

توجه به غذای سگ شما برای هوش و سلامت مطلوب باعث می‌شود تا تعادل مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز سگ در هر مرحله از زندگی‌اش برقرار شود.

فرمول‌های کیبل غذای سگ یا رژیم‌های غذایی خانگی باید به سلامت مغز و طول عمر سگ شما کمک کند. همچنین قطعاً باید به رفاه کلی سگ‌ها کمک کند. سوال این است که بهترین رژیم غذایی سگ برای تغذیه سگ شما برای رسیدن به هوش و سلامت مطلوب چیست؟

تغذیه خوب هم برای انسان و هم برای سگ مهم است. امروزه، با نظرات متفاوت در مورد اینکه کدام فرمول غذای سگ برای سلامتی مطلوب بهترین است مواجه هستیم‌ مهم است که والدین حیوانات خانگی ابتدا با دامپزشک خود مشورت کنند.

شاید لازم باشد تا آنجایی که می‌توانید در فرمول‌های غذای سگ تحقیق کنید تا ببینید کدام یک برای سگ امروزی شما بهترین است. هر کدام مزایا و معایبی خواهند داشت. بهتر است تحقیقات زیادی انجام دهید و قبل از تغییر رژیم غذایی سگ خود با دامپزشک خود مشورت کنید.

اسباب بازی‌های کاربردی در افزایش هوش سگ

چرا سگ‌ها به اسباب‌بازی نیاز دارند: سگ‌ها به اسباب‌بازی‌هایی برای تحریک ذهنی، جویدن مناسب و ابزارهای مهم در اصلاح رفتار نیاز دارند.

اسباب بازی‌ها از نظر ذهنی و جسمی محرک هستند و به رفع نیازهای عاطفی و فیزیکی سگ کمک می‌کنند. اگرچه امروزه سگ‌ها عمدتاً به عنوان حیوانات خانگی همراه پرورش داده می‌شوند، آنها هنوز هم به کاری برای انجام دادن نیاز دارند.

آنها به دنبال کارهایی می‌گردند تا وقت خود را پر کنند و نیازهای جویدنی خود را برآورده کنند. اگر نمی خواهید آنها اسباب بازی‌های جویدنی خود مانند مبل، بالش یا رول‌های دستمال توالت را انتخاب کنند، یک اسباب بازی سگ مناسب برای آنها فراهم کنید.

صدها اسباب بازی سگ در بازار وجود دارد و بسیاری از افراد جعبه‌های اسباب بازی را برای حیوانات خانگی خود پر می‌کنند.

اسباب‌بازی‌ها محرک‌های ذهنی عالی هستند که زمان کسالت را به حداقل می‌رسانند. این امر خطر بروز رفتارهای مخرب یا جلب توجه را در حیوان خانگی شما کاهش می‌دهد. با این حال، سگ‌ها بسیار شبیه کودکان هستند و به سرعت از اسباب بازی‌های خود خسته می‌شوند.

وقتی این اتفاق می‌افتد، ارزش اسباب بازی به عنوان یک خروجی ذهنی و جسمی از بین می‌رود. مربیان سگ‌ها توصیه می‌کنند که صاحبان شش تا هشت اسباب بازی را برای هر حیوان خانگی انتخاب کنند و اطمینان حاصل کنند که هر کدام از نظر بافت، اندازه و شکل متفاوت هستند.

اسباب‌بازی‌ها را باید به طور همزمان در اختیار سگ قرار داد، سپس هر چند روز یک‌بار چرخانده شود تا حیوان خانگی همیشه چیز متفاوتی برای بازی داشته باشد. چرخاندن اسباب بازی‌ سگ بهترین راه برای موثر نگه داشتن آنهاست.

بیشتر مردم هوش سگ‌ها را دست کم می‌گیرند و از دیدن اینکه حیوانات خانگی آنها چقدر از چالش لذت می‌برند شگفت زده می‌شوند.

اسباب بازی‌ها روشی استثنایی برای آموزش آرامش به سگ شما هستند.